Aplikacja EasyFix – profesjonalny asystent w doborze łączników

0

Prosta, a zarazem wielofunkcyjna i bezpłatna – aplikacja EasyFix, rozbudowana o specjalistyczne moduły takie jak Obliczenia wiatrowe, wykona za Ciebie precyzyjne kalkulacje w zakresie doboru zamocowań. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje aplikacja od marki Rawlplug i jak ją optymalnie wykorzystywać.

Dlaczego warto wybrać EasyFix?

Ta darmowa aplikacja obejmuje kluczowe z punktu widzenia projektantów i wykonawców zakresy działań zawarte w modułach. Na ich podstawie dokonuje się wyliczeń. Wszystkie zostały przypisane do kategorii dedykowanej danemu segmentowi prac wykonawczych. Ułatwia to użytkownikom odnalezienie się w odpowiednim punkcie aplikacji. W każdym module tematycznym znajdują się elementy montażowe dobrane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb wynikających z różnych zastosowań spotykanych na inwestycjach budowlanych.

W ramach obliczeń wiatrowych znajdziemy kilka modułów dotyczących zamocowań dachowych:

  • Izolacja dachu

  • Blacha na dachu

  • Płyta warstwowa na dachu

Skąd pobrać EasyFix?

Program można za darmo pobrać ze strony przygotowanej przez producenta https://easyfix.rawlplug.com/pl/pobierz-easyfix/ . Dostępny jest dla systemu Windows i macOS. Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji programu, należy założyć też konto, co nie różni się w żaden sposób od standardowych sposobów zakładania nowych kont w Internecie. Na wspomnianej stronie znajdują się instrukcje dotyczące rejestracji oraz obsługi poszczególnych modułów, jest też możliwość skorzystania z wideotutoriali. W razie wątpliwości, korzystając z formularza znajdującego się w witrynie można skontaktować się z doradcami technicznymi oraz inżynierami Rawlplug, którzy pomogą w zaprojektowaniu zakotwień.

Robisz dach? Skorzystaj z aplikacji

Z pomocą aplikacji dobrać można odpowiednie łączniki m.in. do izolacji dachowej. Oferowane przez Rawlplug produkty są przebadane na wyrywanie i posiadają odpowiednie dokumenty (ETA, KOT). Odporność wkrętów na korozję zbadano m.in. w cyklach Kesternicha. Jakość połączeń została potwierdzona w wykonanych badaniach dynamicznych. Definiują one jakość całego systemu, uwzględniając najsłabsze ogniowo, jakim jest membrana.

Właściwy montaż wkrętów to podstawa trwałej i bezpiecznej eksploatacji izolacji dachowej. Na poprawne wykonanie połączenia składa się:

  • wyliczenie właściwej ilości łączników

  • zastosowanie odpowiedniego sprzętu do montażu

  • wykonanie zamocowań zgodnie z wytycznymi (montaż łącznika prostopadle do podłoża, za pomocą wkrętarki wyposażonej w regulowane sprzęgło, zgodnie z przeznaczeniem)

Istnieje możliwość uwzględnienia wielu niezbędnych parametrów na połaci dachowej, nie tylko rodzaju podłoża i grubości izolacji. Przykładowo, biorąc pod uwagę starą izolację, która zostaje na dachu przy renowacjach i jest pokrywana nową hydro- i termoizolacją, aplikacja zaproponuje krótsze tuleje, żeby nie uszkodzić ich przy przebijaniu się przez starą izolację. Aplikacja pozwala również dobrać dodatkowe, wstępne mocowanie izolacji termicznej – PIR i EPS. Na podstawie projektu budowlanego wykonywane są obliczenia ssania wiatru na połaci dachu. Możliwe jest też narysowanie dowolnego obrysu, bez względu na to, czy dach jest zaokrąglony czy ma krawędzie pod kątem.

Jeśli na dachu występują otwory – świetliki, klapy dymowe – są również uwzględniane w obliczeniach, ze względu na to, że tak jak krawędzie dachu, muszą być zamocowane obwodowo – na końcach i początkach hydroizolacji. Daje to pewność, że wyliczona ilość łączników powinna być wystarczająca do przeniesienia sił ssących wiatru, a zarazem zabezpiecza izolację przed poderwaniem

Tego dowiesz się z aplikacji

Ostatecznie, na wydruku z programu obliczeniowego otrzymujemy komplet informacji, dotyczących mocowania izolacji dachowych:

  • przyjęte założenia projektu budowlanego budynku
  • wymiary stref wiatrowych wyliczone zgodnie z odpowiednią normą, dla Polski jest to PN EN 1991-1-4
  • mocowanie główne – zapobiegające siłom ssącym wiatru
  • mocowanie obwodowe dachu – zapobiegające oderwaniu hydroizolacji przy krawędziach
  • mocowanie obwodowe wokół otworów – zapobiegające oderwaniu hydroizolacji przy otworach
  • dodatkowe mocowanie izolacji termicznej – dodatkowe mocowanie podstawowej izolacji termicznej z PIR lub EPS, w zależności od wymagań producenta
  • ilość łączników/m2 w każdej ze stref na dachu oraz schemat mocowania na zakład
  • dobór kompletów łączników (wkręt + tuleja/podkładka) w zależności od grubości izolacji
  • minimalna ilość membrany na połaci dachowej, co ułatwia jej zamówienie.
  • skróconą instrukcje montażu łączników mechanicznych

 

Opłacalne rozwiązania dla projektantów i inżynierów

Korzystanie ze wsparcia aplikacji EasyFix zapewnia efektywność kosztową. Precyzyjny dobór produktów i wyliczenie ilości potrzebnych zamocowań sprawia, że koszty inwestycji można realnie optymalizować. Do tego aplikacja jest prosta w użytkowaniu i darmowa. Interfejs programu został tak stworzony, aby nie trzeba było uczyć się jego obsługi. Na wyciągnięcie ręki projektanta są filtry przyspieszające poruszanie się po modułach i dostęp do optymalnych rozwiązań, tym samym każdy jest w stanie dopasować indywidualnie możliwości programu pod aktualne potrzeby. W opinii obecnych użytkowników Easy Fix jest intuicyjny i praktyczny m.in. dzięki możliwości generowania obliczeń i wariantów sposobu kotwienia do druku w celu dołączania do projektów.

EasyFix to efekt dużego doświadczenia, know-how i stawiania na innowacje. Dzięki codziennej, bliskiej współpracy z osobami, dla których Rawlplug tworzy swoje produkty, marka mogła opracować tak kompleksowe wsparcie.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
nowosc-innowacyjne-membrany-dachowe-black-w-jakosci-creaton-01-729x456

NOWOŚĆ: Innowacyjne membrany dachowe BLACK w jakości CREATON

Taras zamiast dachówek