Blachodachówka z posypką – co warto wiedzieć

0

Blachodachówka z posypką

Tradycyjna dachówka jest dla nas za droga, a blachodachówka nie spełnia naszych oczekiwań? Możemy zdecydować się na rozwiązanie pośrednie – blachodachówkę z posypką.

 

Producenci blachodachówek rozszerzają swój asortyment blach z posypką. Są one doskonalą alternatywą dla dachówek, a w dodatku są nieco tańsze. Mogą być przydatne nie tylko osobom, które nie są zdecydowane na tradycyjną dachówkę, ale także w przypadku, gdy konstrukcja dachu nie pozwala zamontować dachówki ceramicznej. To także produkt dopasowany do potrzeb klientów, chcących uzyskać znacznie trwalsze pokrycie dachowe, niż te, wykonane z blachodachówki.

Zalety blach z posypką

Blachodachówki z posypką mają dwie podstawowe zalety – wytrzymałość oraz wygląd. Imitują pokrycia z tradycyjnej dachówki ceramicznej. Dla wielu osób nie ma pokrycia dachowego, które mogłoby z powodzeniem zastąpić ceramikę. Jednak w przypadku blach z posypką efekt jest naprawdę imponujący. Dla laika blacha na dach z posypką, imitująca pokrycie ceramiczne, jest praktycznie nie do odróżnienia od dachówek. Pokrycie dachowe wykonane z blachodachówek z posypką zapewnia wysoką estetykę dachu, podobnie jak w przypadku tradycyjnej dachówki. Takie pokrycie jest przy tym tańsze, a także lżejsze, dzięki czemu można je stosować na więźbach delikatniejszych, niż te, wymagane przy kryciu dachówką.

Zwiększona wytrzymałość

 

Blachodachówki z posypką są także alternatywą dla zwykłej blachodachówki. Przede wszystkim wariant z posypką jest znacznie wytrzymalszy. Do jego produkcji stosuje się ocynkowaną termicznie blachę stalową. Dodatkowo jest ona wzmacniana dwiema warstwami ochronnymi – akrylową oraz epoksydową. Blacha jest następnie kryta z wierzchu posypką mineralną, a także zabezpieczana warstwą lakieru. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko zwiększoną odporność na działanie czynników atmosferycznych, ale również procesy starzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Ma to jednak swój skutek z znacznym wzroście ciężaru. Choć pokrycie wykonane z blachodachówki z posypką jest lżejsze niż ceramika, to jednak znacznie przekracza ciężar pokrycia dachowego ze zwykłej blachodachówki. Blachodachówka z posypką jest także droższa od blachodachówki, jednak w zamian zyskujemy produkt znacznie wytrzymalszy, który trudno jest odróżnić od zwykłej dachówki.

 

Pełny asortyment

Blachodachówka z posypką może zastępować nie tylko pokrycia z ceramiki. Producenci oferują warianty, które imitują choćby pokrycia wykonane z gontów drewnianych. W tym przypadku efekt jest niemal identyczny, a koszty materiałów oraz układania znacznie niższe. Dodatkowo blachodachówka z posypką nie wymaga tak częstych przeglądów oraz impregnacji, jak pokrycia dachowe z drewnianych gontów.

Ważnym czynnikiem w kontekście pokrywania dachu blachodachówką z posypką jest szeroka dostępność pełnych systemów dachowych, dostosowanych do takiego pokrycia. Nie będziemy więc mieli problemów z dostaniem gąsiora, obróbki kominowej, czy też listwy okapowej, dopasowanej do naszego pokrycia. Walorem takiego pokrycia jest także możliwość jego położenia zarówno na dachu nowym, jak i remontowanym, bez konieczności usuwania poprzedniego pokrycia.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie

System dachowy CREATON

Technologia KERALIS oryginalne rozwiązanie CREATON_01

KERALIS – technologia produkcji zapewniająca dachówkom ceramicznym CREATON jakość premium