Ceramiczne akcesoria dachowe – funkcje i zalety

creaton-ceramiczne-akcesoria-dachowe
0

Ceramiczne akcesoria dachowe są jednym z kluczowych elementów estetycznie wyglądającego dachu. Jeśli zdecydujemy się na pokrycie z dachówek ceramicznych, warto pamiętać, że tworzą go również elementy dodatkowe takie jak na przykład dachówki kształtowe, akcesoria funkcyjne i ozdobne, taśmy czy folie.

To właśnie dzięki tym akcesoriom zawdzięczamy między innymi trwałość dachu, estetyczne wykończenie krawędzi konstrukcji dachowych, a także komunikację z kominem i wentylację. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt w postaci wspaniale prezentującego się dachu o znakomitych cechach użytkowych, należy sięgnąć po oryginalne akcesoria dachowe wchodzące w skład ofert sprawdzonych producentów.

 

ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE – SZEROKI WYBÓR AKCESORIÓW DACHOWYCH

W kolekcjach dachówek ceramicznych firmy CREATON znajdziemy modele na dachy jedno i wielospadowe, w stylu nowoczesnym i klasycznym, o powierzchni naturalnej, angobowanej lub glazurowanej. Do wszystkich typów dachówek dobierzemy odpowiednie akcesoria, co umożliwi kompleksowe wykończenie dachu, zapewni mu wytrzymałość i estetyczny wygląd.

Montaż oryginalnych akcesoriów dopasowanych do danej kolekcji dachówek pozwoli na uniknięcie wysokich kosztów związanych z remontami, a nawet zmianą pokrycia dachowego. Dachówki i akcesoria firmy posiadają aż 50. letnią, najdłuższą na rynku, gwarancję użytkowania. Rozwiązania systemowe proponowane przez CREATON pozwalają na stworzenie harmonijnie prezentującego się pokrycia dachowego, gdyż wszystkie jego elementy są spójne pod względem kolorystyki, kształtu i powierzchni.

 

 

CERAMICZNE AKCESORIA DACHOWE – TRWAŁOŚĆ I ESTETYKA DACHU

Wśród wielu akcesoriów dachowych znajdują się dachówki kształtowe. Do grupy tej należą dachówki boczne, które służą do eleganckiego wykończenia szczytów, połówkowe, ułatwiające układanie dachówek wzdłuż skośnych krawędzi oraz dwufalowe, które umożliwiają zakrycie zamków dachówki podstawowej. Oprócz dachówek kształtowych ważną częścią dachu są gąsiory wraz ze złącznikami, dachówki kalenicowe wentylacyjne i dachówki przelotowe. Akcesoria te gwarantują zachowanie spójności architektonicznej dachu, a także zapewniają mu doskonałą szczelność.

 

CERAMICZNA KALENICA WENTYLOWANA

Optymalną wentylację oraz skuteczną ochronę przed przenikaniem deszczu i wilgocią uzyskamy, wykorzystując połączenie kalenicy, dachówki wentylacyjnej i gąsiora mocowanych przy użyciu opatentowanego systemu montażu FIRSTFIX®. Zastosowanie tego rozwiązania gwarantuje nie tylko wysoką trwałość konstrukcji dachowej, ale także znakomite walory estetyczne. Montaż zaś dzięki specjalnym klamrom ze stali szlachetnej jest łatwy i szybki.

Niezwykle istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniej wentylacji wewnątrz budynku odgrywają kominki odpowietrzające instalację sanitarną i kominki wentylacyjne.

Wśród akcesoriów dachowych marki CREATON znajdują się kominki ceramiczne SIGNUM®, które doskonale uszczelniają pokrycie dachowe w miejscu zakończenia kanałów wentylacyjnych.

 

AKCESORIA DACHOWE – GWARANCJĄ SZCZELNOŚCI DACHU

Ochrona przed deszczem, wilgocią i wiatrem to jedna z najważniejszych funkcji pokrycia dachowego. Zapewniają ją akcesoria, które są częścią rozwiązań systemowych dla dachówek ceramicznych.

Będą to między innymi klamry do gąsiorów i dachówek umożliwiające profesjonalny montaż, a także:

oraz

dostosowane pod względem grubości do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki.

Membrany te pozwalają na zminimalizowanie kosztów konstrukcji dachu poprzez zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa nawet przy małych kątach nachylenia.

 

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
Lukarna-na-dachu-01

Czy lukarna to rozwiązanie na każdy dach?

Roto_Roleta zaciemniajaca

Ochrona przeciwsłoneczna z Roletami wewnętrznymi Roto