Co na dach w tym sezonie?

0

Co na dach w tym sezonie?

 

Materiały dachowe marki CREATON chronią i ozdabiają domy już od ponad 130 lat. Ich trwałość i najwyższa jakość znane są w całej Europie i wielu miejscach świata. Pokrycia dachowe są bardzo zróżnicowane pod względem formy i kolorystyki. Dlatego znakomicie nadają się zarówno do stworzenia bezpretensjonalnego dachu nowoczesnego domu, jak i pokrycia wielkich powierzchni współczesnych hal czy zabytków, które muszą spełniać określone wymagania bezpieczeństwa i charakteryzować się nienaganną estetyką.

 

Firma CREATON Polska specjalizuje się w produkcji dachówek ceramicznych. Bardzo ważną częścią oferty są także produkty marki EURONIT: dachówka cementowa, płytki dachowe i elewacyjne oraz płyty faliste z włóknocementu. Wszystkie produkty, dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów, umożliwiają realizację nowatorskich i tradycyjnych systemów pokryć dachowych.

 

Dachówki ceramiczne

Dachówka ceramiczna to bardzo trwały i jednocześnie elegancki materiał do wykończenia dachu. Głównym jej surowcem jest glina. Sposoby wypalania gliny są znane od 5 tysięcy lat. Współczesne, udoskonalone technologie pozwalają na uzyskanie produktu najwyższej jakości. Znakomitym przykładem dachówki klasy premium jest „TITANIA” marki CREATON – dachówka ceramiczna wielkiego formatu, typu holenderka płaska, o wyjątkowo gładkiej i aksamitnej powierzchni, występująca w szlachetnej palecie barw z charakterystycznym jedwabnym połyskiem. Niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne jest nie tylko trwała, ale i piękna – pomimo dużego formatu zachowuje dobre proporcje tworząc na dachu harmonijną kompozycję. Pokrycia dachowe tworzone z tej dachówki gwarantują trwałą ochronę i komfort użytkowania. Jej niepowtarzalne walory dekoracyjne warto wykorzystać w kreowaniu dachów rozległych dworków lub wiejskich posesji. Dachówka ceramiczna podkreśla tradycyjny styl architektury i świetnie komponuje się z kamienną elewacją lub cegłą klinkierową.

 

Dachówki cementowe

Najlepsze surowce pochodzenia naturalnego: piasek, cement i barwniki na bazie tlenków żelaza, nowoczesna technologia produkcji i najwyższe standardy jakości to przepis na udany produkt – dachówkę cementową nowej generacji. Dachówka cementowa EURONIT jest niezwykle wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym posiada szereg zalet takich jak: szczelność, zabezpieczenie przed wnikaniem wody pod połać dachu, zminimalizowanie ryzyka zarastania mchem, nieprzywieranie osadów, swobodny odpływ wody i masy śniegowej, etc. Pokryta specjalną powłoką DURATOP PRO o pięknym połysku, skutecznie chroni dach przed promieniowaniem UV pozostawiając żywy, intensywny kolor dachówek przez lata. Wśród wielu zalet tej rewelacyjnej powłoki należy wymienić praktyczną właściwość samooczyszczenia – dachówka samoistnie zachowuje czystość przez dłuższy okres czasu, bez konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Efektowna, wzbogacona o dekoracyjne i funkcjonalne dodatki, w najmodniejszych barwach: od ognistej czerwieni, przez głęboki antracyt, po nasyconą czerń będzie zachwycać harmonią kolorów i kształtów o każdej porze roku i na każdym dachu – tym standardowym, o niewielkim kącie nachylenia, spadzistym, z wieloma skosami, po rozłożyste dachy świątyń czy obiektów sportowych.

 

Płytki dachowe

Produkowane z włóknocementu płytki dachowe marki EURONIT osiągają bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe – są trwałe i odporne na działanie ekstremalnych czynników atmosferycznych. Stanowią idealną propozycję, jeśli myślimy o estetycznym i ponadczasowym pokryciu dachowym. Okazują się niezastąpione przy wykończeniach szczytów dachu, elewacji lub ich fragmentów oraz elementów konstrukcyjnych, takich jak kominy, lukarny, wieże czy okapy. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału zyskujemy optymalną ochronę pokrytych powierzchni i jednocześnie bardzo reprezentacyjny wygląd budynku. Płytki są również znakomitym rozwiązaniem do renowacji starych budowli, gdyż pozwalają zachować ich unikatowy charakter. Natomiast nowym budynkom nadają nowoczesny wygląd i sprawiają, że doskonale pasują do każdego otoczenia, stając się integralnym elementem krajobrazu. Warto dodać, iż ten wyjątkowy produkt sprawdza się  świetnie nie tylko na dachach, ale również na elewacjach.

 

Płyty faliste 

Płyty faliste EURONIT wytwarzane są z naturalnych surowców w oparciu o nowoczesne procesy technologiczne. Dostępne w 3 profilach: „GOTYCKA”, „AGROFALA” oraz „EKOFALA” przeznaczone są do wymiany starych pokryć z azbestu lub montażu na dachach i elewacjach obiektów przemysłowych i gospodarczych. Płyta falista nadaje się także do renowacji dachów w budynkach mieszkalnych. Dzięki dużemu formatowi oraz szczególnym właściwościom włóknocementu, takim jak: wytrzymałość, niepalność, odporność na korozję i wiele szkodliwych związków chemicznych, płyty z powodzeniem stosowane są w budownictwie przemysłowym oraz na dachach i elewacjach budynków użyteczności publicznej.

 

 

Bogata oferta produktowa firmy CREATON Polska pozwala wybrać i dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Dzięki różnorodnym materiałom wykończeniowym i nowoczesnym technologiom powstają niepowtarzalne i ponadczasowe dachy – na miarę architektonicznych konstrukcji XXI wieku.

 

 

Materiał prasowy CREATON Polska, www.creaton.pl

 

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – RAWLPLUG 15-28.01.2024

Dachówka ceramiczna KODA – nowość w ofercie CREATON

Dachówka ceramiczna KODA – nowość w ofercie CREATON