Dachówka MAXIMA – doskonałe rozwiązanie dla dachów w zabudowie szeregowej

0

Dachówka MAXIMA – doskonałe rozwiązanie dla dachów w zabudowie szeregowej

Zabudowa szeregowa i bliźniacza zyskuje obecnie coraz więcej zwolenników, dlatego tak bardzo cenione są również propozycje rynkowe przyczyniające się do jej powstawania i renowacji. Dotyczą one między innymi dachu – ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i wyglądu części budynku. Produktem, idealnie sprawdzającym się zwłaszcza przy wymianie starego pokrycia na nowe w tego typu rozwiązaniach architektonicznych, jest wielkoformatowa dachówka MAXIMA firmy CREATON Polska.

 

Dachówka ceramiczna – elegancka i praktyczna

Ekskluzywne dachówki ceramiczne marki CREATON, do których należy MAXIMA, wyróżniające się niepowtarzalną estetyką, łączą w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania, najwyższą jakość i trwałość. To piękna ozdoba dachu i tym samym wspaniała dekoracja budynku. Powstałe z najlepszych złóż gliny w Europie, uszlachetniane są powłoką angobowaną lub glazurowaną. Ich produkcja, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii suszenia, charakteryzuje się poszanowaniem środowiska naturalnego i racjonalnym korzystaniem z jego zasobów z równoczesnym uzyskaniem unikalnych cech wyrobu. Dostępne w wielu wzorach, barwach i wielkościach sprawdzają się świetnie na różnych typach dachów.  To doskonała propozycja dla nawet najbardziej wymagających obiektów – od kościołów po nowoczesne budynki w stylu awangardowym.

 

MAXIMA – nowa odsłona dachu

MAXIMA jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla nowych dachów, jak i tych podlegających renowacji. Idealnie pasuje do istniejących połaci krytych dachówką cementową, co jest ogromną zaletą szczególnie w zabudowie szeregowej. Podnosi nie tylko wartość remontowanego dachu, ale również jego walory estetyczne.

 

 

Praktyczna i ekonomiczna

Dzięki nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniom systemowym jej montaż jest szybki i komfortowy. Niezmiernie ważna cecha MAXIMY to kompatybilność z innymi modelami dachówek także cementowych. Docenią ją na pewno właściciele domów w zabudowie szeregowej. Fabrycznie przygotowane otwory montażowe umożliwiają przytwierdzenie dachówki bez konieczności dodatkowego wiercenia, a wyjątkowo gładkie i nieostre krawędzie pozwalają na bezpieczne i szybkie układanie, a także minimalizują ryzyko porastania mchem i odkładania się zanieczyszczeń. Dużym ułatwieniem podczas prac dekarskich jest nie tylko duży format dachówki, ale również możliwość sztaplowania – układania na powierzchni dachu stosu z 8 dachówek. MAXIMA charakteryzuje się elastyczną szerokością krycia, jej tolerancja przesuwu o długości nawet do 41 mm pozwala na optymalne dostosowanie rozstawu łat na połaci przy zachowaniu maksymalnej szczelności.

Za wyborem tej dachówki przemawiają również względy ekonomiczne. Nowe pokrycie dachowe nie będzie w przyszłości wymagało nakładów finansowych, gdyż dachówka odznacza się powierzchnią o trwałej kolorystyce odpornej na promienie UV, a trzy żebra czołowe, podobnie jak niewidoczne zamki doskonale chronią przed deszczem i osadzaniem oraz wnikaniem zanieczyszczeń. Duży format pozwala na użycie około 10 dachówek na m². Oszczędności kosztów zapewniają także możliwości montażu na już istniejących pokryciach dachowych.

 

Najwyższa jakość i nienaganna estetyka

MAXIMA wraz akcesoriami produkowana jest z najlepszej gliny, co przekłada się na jej wysoką jakość i piękny wygląd. Nowoczesne metody wypału i staranny przerób powodują, iż cały system dachowy posiada jednolitą barwę i znakomite parametry. Zastosowana innowacyjna technologia produkcyjna polegająca na mieszaniu najwyższej jakości gliny w zamkniętych metalowych formach pod wysokim ciśnieniem sprawia, że dachówka idealnie trzyma swój wymiar. Natomiast odpowiednie ukierunkowanie ognia pozwala na osiągnięcie unikalnej techniki procesów przetwórczych i równocześnie zredukowanie wartości CO₂.

 

 

Dachówka występuje w wielu wersjach kolorystycznych, o powierzchni wypalanej, angobowanej i glazurowanej. Dla ceniących połączenie praktycznych rozwiązań z eleganckim wyglądem świetną propozycją będzie kolekcja dachówek angobowanych „NUANCE”. Piękne barwy angobowane: ciemnobrązowa, antracytowa, miedziana czy w kolorze łupka sprawiają, iż dachy prezentują się naprawdę doskonale.  Walory użytkowe oraz intensywna kolorystyka, którą nadają glazury to cecha kolekcji „FINESSE”. Glazurowana powierzchnia chroni również dachówki przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Winna czerwień, czerń czy brąz glazurowana podkreślają niepowtarzalny charakter budynku.

Nowe, a szczególnie poddawane renowacji dachy wymagają skutecznych i trwałych rozwiązań. Wielkoformatowa MAXIMA zapewnia wyjątkowo estetyczny wygląd pokrycia, znakomicie wpasowuje się w już istniejące połacie kryte dachówką cementową, jest ekonomiczna i wygodna w montażu. Wykonana z doskonałej jakości gliny, w atrakcyjnych barwach stanowi wspaniałą propozycję dla różnego typu obiektów.

 

Materiał prasowy CREATON Polska, www.creaton.pl

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie

Precyzyjny montaż konstrukcji drewnianych z wkrętami PROCUT

Sprawne rynny, bo ogrzane