GALECO

Firma GALECO specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów odprowadzania wody deszczowej – w skrócie: systemów rynnowych. Naszymi flagowymi produktami są: system rynnowy Galeco PVC, system rynnowy Galeco STAL, system rynnowy Galeco LUXOCYNK, system rynnowy Galeco BEZOKAPOWY oraz System Galeco NOVA.

Jako czołowy dostawca systemów odprowadzania wody deszczowej, dążymy do zaspokojenia potrzeb klientów poprzez profesjonalną obsługę, zaangażowanie i entuzjazm oraz ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań. W swojej działalności kierujemy się zasadami etyki, a zadowolenie klientów i satysfakcja pracowników jest dla nas celem nadrzędnym.

 

 

Galeco

Firma Galeco powstała w 1996 roku w Krakowie i od samego początku bazuje wyłącznie na polskim kapitale. Jej specjalizacją jest projektowanie i produkcja rynien dachowych, kompleksowych systemów rynnowych oraz systemów odprowadzania wody deszczowej z płaskiego dachu, a także podbitek PVC.

Poznaj historię i osiągnięcia Galeco. Rynny dachowe to ich pasja i produkcja, którą opanowali do perfekcji. W ofercie producenta znajdziesz zarówno rynny wykonane z PVC, stalowe, ocynkowane, jak i bezokapowe.

Historia i osiągnięcia firmy Galeco

Po powstaniu w 1996 roku zakład zaczął błyskawicznie poszerzać zakres działalności. Kolejne biura handlowe zostały uruchomione w Puławach, Wrocławiu, Gdyni, Płocku i Katowicach. Jednocześnie, technolodzy producenta nieustannie pracowali nad unowocześnieniem konstrukcji oferowanych produktów. W 2000 roku w Galeco powstała koncepcja profilu rynnowego zawijanego do środka, a 4 lata później bezuszczelkowy system łączenia rynny z rurą spustową.

Począwszy od 2004 roku, Galeco zaczęło zdobywać rynki europejskie. W pierwszej kolejności powstały spółki na Węgrzech (w 2004 roku) oraz w Rumunii (w 2005 roku). Kolejne przedstawicielstwa handlowe powstały w Czechach i na Ukrainie, a w 2017 roku także w Rosji.

Ostatnie lata to dynamiczne inwestycje nie tylko w technologię i infrastrukturę, ale także PR. W 2020 r. przedsiębiorstwo podpisało umowę ze swoim pierwszym, oficjalnym ambasadorem – reprezentantem Polski w piłce siatkowej Wilfredo Leonem.

Galeco-Rynny, które wytrzymają każde obciążenie

Systemy rynien Galeco są projektowane z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, wypracowanych przez lata praktyki. Misją producenta jest bezkompromisowa jakość i praktyczne udogodnienia, które sprawdzą się w każdym budownictwie – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym.

Innowacyjne rynny Galeco wyróżniają się wywiniętymi do wewnątrz krawędziami blachy. Takie rozwiązanie zapobiega przelewaniu się wody na zewnątrz i gwarantuje szczelność i bezpieczeństwo całego systemu. Nawet podczas intensywnych opadów woda spłynie dokładnie tam, gdzie powinna. Obok klasycznych rynien półokrągłych, producent wprowadził także modele kwadratowe – PVC2 oraz Stal2.

Zobacz, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje rynien Galeco.

Galeco rynny PVC

Rynny PVC produkowane są z wykorzystaniem technologi koestruzji, czyli współwytłaczania. Polega ona na łączeniu kilku warstw różnych tworzyw w jedną, spójną całość. Takie rozwiązanie zapewnia wysokie parametry wytrzymałościowe, odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. To dlatego Galeco daje gwarancję aż 5 lat na kolor, a gwarancja na uszkodzenia mechaniczne wynosi 15 lat.

Rynny Galeco wykorzystują specjalnie wyprofilowany hak rynnowy, który zwiększa dopuszczalne obciążenie i bezpieczeństwo całego systemu. Przydatnym rozwiązaniem jest też zastosowanie jasnych wnętrz rynien. Dzięki temu nagrzewają się one wolniej, a z biegiem czasu konstrukcja praktycznie się nie odkształca. Dodatkowo wszystkie haki, łączniki i odpływy mają uchwyty boczne, które zwiększają ich stabilność i eliminują ryzyko rozszczelnień.

Wreszcie, producent zastosował tutaj pierwszy na rynku łuk regulowany. Pozwala on na znaczne skrócenie całego procesu montażowego oraz obniżenie kosztów instalacji rynien. Teraz łatwo i szybko dopasujesz kąt wygięcia rynny, ponieważ możesz ustawić go dowolnie między 90 a 150°.

Galeco rynny stalowe

W rynnach stalowych producent zastosował aż 4 warstwy ochronne, które chronią powierzchnię metalu przed zarysowaniem. To powłoka organiczna, podkład, warstwa pasywacyjna oraz ocynk.

Dodatkową innowacją jest wyjątkowo głęboki profil rynny, zabezpieczający przed wylaniem się wody.

Wytrzymały stalowy rdzeń ma grubość aż 0,6 mm. Produkt spełnia norm w zakresie rynien dachowych z arkuszy metalowych (PN-EN 612) oraz uchwytów do rynien dachowych (PN-EN 1462). W zależności od potrzeb możesz wybierać elementy o różnych stopniach korozyjności – od C1 do C4. W ten sposób łatwo dopasujesz system rynnowy do swoich potrzeb.

Na rynny stalowe Galeco udziela aż 35-letniej gwarancji.

Galeo rynny cynkowane

Rynny cynkowane są lekkie i wytrzymałe. Stalowy rdzeń jest pokryty powłoką cynkową oraz polimerową, która skutecznie chroni stal przed korozją. System LUXO-CYNK zapewnia wysoką estetykę rynien na lata.

Podobnie jak w przypadku klasycznych rynien stalowych, modele ocynkowane spełniają Polskie Normy PN-EN 612 oraz PN-EN 1462. Ich wysokie walory użytkowe zostały także poparte licznymi badaniami wykonanymi przez Instytut Techniki Budowlanej (m.in. LOW/019.1/2007 i LOW/537.1/2009).

Na rynny cynkowe Galeco zapewnia 10-letnią gwarancję.

Galeco rynny bezokapowe

W ofercie Galeco znajdziesz też systemy rynien bezokapowych. To idealne rozwiązanie do nowoczesnego budownictwa, gdzie często budynki pozbawione są okapów. Specjalnie zaprojektowana maskownica zasłania rynnę, a kwadratowy profil rury zwiększa wydajność całego systemu. Zastosowano tutaj rozwiązania podnoszące szczelność. W rynnach bezokapowych zastosowano materiał PVC-U i stalowy rdzeń pokryty ocynkowaniem oraz wytrzymałą warstwą organiczną.

Wiele z tych rozwiązań jest na tyle innowacyjnych, że producent postanowił zgłosić je do Urzędu Patentowego i uzyskać dla nich ochronę prawną.

Galeco deklaruje też pełne wsparcie dla projektantów i architektów poprzez udostępnienie schematów stworzonych w oprogramowaniu BIM. Dzięki temu cały system orynnowania łatwiej jest umieścić w projekcie.

Na rynny bezokapowe Galeco udziela 10-letniej gwarancji.

Galeco rynny pełne kolorów

Do barwienia wszystkich rynien Galeco wykorzystuje paletę barw RAL. To międzynarodowy standard kolorów, który pozwala na dokładne odwzorowanie pożądanego odcienia. Dlatego masz pewność, że jeżeli po latach będziesz chciał wymienić lub rozbudować system rynnowy, nie będzie o odróżniał się od poprzedniego.

Polskie rynny Galeco szturmem zdobyły rodzimy rynek oraz wiele rynków krajów Europy Zachodniej. Poznaj innowacyjne technologie poparte doświadczeniem i przekonaj się do rynien Galeco.

Potrzebujesz porady w zakresie doboru systemu rynnowego? Nie jesteś pewien, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Skontaktuj się z naszymi specjalistami! Pomogą znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie, które zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo na długie lata.