MATERIAŁY DEKARSKIE DO NAPRAWY DACHU I RYNIEN

MATERIALY-DEKARSKIE-DO-NAPRAWY-DACHU-I-RYNIEN
0

Wysokie i niskie temperatury, opady atmosferyczne czy porywisty wiatr niemal codziennie poddają dach i system orynnowania niełatwej próbie, dlatego warto regularnie sprawdzać ich stan techniczny. Marka Soudal oferuje niezawodne materiały dekarskie, za pomocą których możemy samodzielnie wykonać drobne naprawy.

Nawet niewielkie uszkodzenia dachu czy rynien mogą przerodzić się w poważny problem, jeżeli nie zostaną stosunkowo wcześnie wykryte i zlikwidowane. Przykładowo zdarza się, że pozornie niegroźny przeciek dachu ostatecznie skutkuje zniszczeniem izolacji termicznej, a początkowo błahe wady systemu orynnowania – obszernymi nalotami pleśni na elewacji budynku. Systematyczne przeglądy pokrycia dachowego i rynien pozwalają skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia kosztownych awarii. W przypadku rozległych defektów powinniśmy bezwzględnie skorzystać z pomocy fachowców, ale z drobnymi nieprawidłowościami możemy uporać się sami. Osiągnięcie zamierzonych rezultatów ułatwią nam sprawdzone materiały dekarskie dla branży DIY firmy Soudal.

Produktem, w który warto zaopatrzyć się podczas samodzielnych przeglądów pokrycia dachowego, jest specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal. Znajduje on zastosowanie np. przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych. Charakteryzuje go znakomita przyczepność m.in. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i wielu tworzyw sztucznych. Co więcej, może być używany na wilgotnych powierzchniach oraz pod wodą. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, przy czym ze względu na zawartość rozpuszczalników nie powinien być stosowany do polistyrenu i na podłożach wrażliwych chemicznie.

Taśma Soudaband z bitumicznym lepiszczem doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu obróbek dekarskich masztów antenowych i włazów dachowych, a także przy uszczelnianiu szwów i rozerwań w rynnach. Nie wymaga ona podgrzewania i ma perfekcyjną przyczepność do większości materiałów budowlanych. Taśma ta oferowana jest w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym, co pozwoli nam zadbać o wysoki efekt estetyczny podczas wykonywania uszczelnienia.

Kiedy przymierzamy się do klejenia i uszczelniania blach, rynien i obróbek dekarskich, to warto mieć pod ręką również klej-uszczelniacz Colozinc. Preparat ten wykazuje wysoką i długotrwałą odpornością na wpływy atmosferyczne, promieniowanie UV i działanie wiele chemikaliów. Po utwardzeniu spoina kleju-uszczelniacza Colozinc może być malowana wieloma typami farb.

Dodatkowym atutem materiałów dekarskich firmy Soudal dla branży DIY jest bardzo łatwa aplikacja, która nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. W efekcie prace przebiegają wyjątkowo szybko i sprawnie.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie

Czym różni się membrana dachowa od folii?

Drugie szkolenie handlowców PHD