Nowe blachodachówki płaskie!

0

Nowe blachodachówki płaskie!

 

Popularność płaskich dachówek ceramicznych oraz betonowych sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji blachodachówek imitujących takie pokrycie dachu. Ciekawe propozycje w ostatnim czasie  zaprezentowały firmy Ruukki oraz Blachy Pruszyński.

 

Producenci blachodachówek podążają za rynkowymi trendami. Coraz więcej z producentów w swoim portfolio umieszcza produkty mające nawiązywać do płaskich pokryć ceramicznych oraz betonowych. Takie rozwiązanie wprowadziła m.in. firma Bud-Mat. W roku 2017 pojawiła się ich ciekawa propozycja płaskiej blachodachówki modułowej – Murano. Ciekawy design i przetłoczenia blachodachówki dwumodułowej sprawiły, że stała się ona jedną z podstawowych w ofercie Bud-Matu.

 

RUUKKI HYYGGE

W tym roku pojawiły się dwie nowości, które oferują zupełnie inne podejście do montażu i konstrukcji blachodachówek płaskich. Pierwszą  z nich była RUUKKI HYYGGE. Blachodachówka jednopanelowa o delikatnych przetłoczeniach, a także w wersji bez przetłoczeń. Jej design opiera się na geometrii i gładkiej fakturze. Na  dachu tworzy efekt, który z daleka jest nie do odróżnienia od płaskich pokryć wykonanych z dachówek.

Nieduże przetłoczenia tej dachówki metalowej (w każdej blachodachówce są to miejsca newralgiczne) zdają egzamin dzięki zastosowaniu grubszej blachy do produkcji tej dachówki czyli 0,6 mm. Dodatkowo blachodachówka ta oferowana jest w powłoce RUUKKI 40, która zapewnia 40-letnią gwarancję.

 


 

RUUKKI HYYGGE wyróżnia sposób montażu. Nie jest to typowa blachodachówka dwumodułowa. Jest ona montowana poprzez wpinanie kolejnych paneli od dołu, a wkręty mocujące są dokręcane do listwy montażowej znajdującej się na łacie. Dzięki temu każdy panel jest solidnie zamocowany, wkręty nie są widoczne, a dach tworzy harmonijną całość. Dodatkowo RUUKKI HYYGE oferuje pełną gamę obróbek z blachy. Zapewniają one zabezpieczenie całego dachu, które przy blachodachówkach płaskich były do tej pory elementem problematycznym. RUUKKI HYYGGE dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych tj. czerni, graficie oraz antracycie.

 

 

PRUSZYŃSKI IRYD

Nowość od PRUSZYŃSKI Blachy czyli IRYD nawiązuje swoją technologią do już sprawdzonego panela z portfolio producenta czyli dobrze znanego REGLE. Jednakże nowy panel ma imitować dachówkę płaską, co udaje się znakomicie. Ciekawe przetłoczenie wzmocnione delikatnym owalnym zarysem u góry panela tworzy bardzo ciekawą kompozycję na dachu.

 

 

IRYD dostępny jest w powłokach PURLAK i PURMAT z 30-letnią gwarancją. W przeciwieństwie do innych blachodachówek płaskich, dostępny jest w znacznie szerszej gamie kolorystycznej, w której znajduje się siedem kolorów. Dodatkową zaletą nowej propozycji od Blachy Pruszyński jest szybkość i łatwość jej montażu.

 

 

Szerzej o nowych blachodachówkach możecie poczytać na stronach producentów:

RUUKKI HYGGE

PRUSZYŃSKI IRYD 

 

 

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
Historyczny proces produkcyjny w zakładach CREATON - 2

CREATON – jedna z najstarszych marek dachowych w Europie

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – BOGEN 12-18.02.2024