Ochrona cieplna z roletami zewnętrznymi Roto

Roto_Markiza zewnętrzna Screen
0

 

Samo okno dachowe nie wystarczy – ochrona cieplna z roletami zewnętrznymi Roto dla lepszego klimatu pod dachem.

Okna dachowe mają wpływ na temperaturę panującą w pomieszczeniach na poddaszu. Wraz z promieniami słonecznymi, które wpadają przez okna, do wnętrza dostaje się również duża ilość ciepła. Aby zapewnić komfortową temperaturę w takich pomieszczeniach, samo okno, bez żadnej osłony nie wystarczy. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem rolet zewnętrznych, które będą barierą dla ciepła przenikającego do wnętrza.

Zastosowanie rolet zewnętrznych pomoże zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, utrzymując przyjemną temperaturę wewnątrz nawet w najgorętsze dni. Dodatkowo wyeliminuje konieczność intensywnego korzystania z klimatyzacji, obniżając koszty energii elektrycznej.

Podczas wyboru właściwych rolet do okien dachowych, warto kierować się kilkoma wskazówkami. Przede wszystkim należy uwzględnić specyfikę pomieszczenia, jego zastosowanie, a także preferencje dotyczące regulacji światła

.

Korzyści posiadania rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne Roto regulują natężenie światła, które wpada do pomieszczenia przez okno dachowe. Można je częściowo lub całkowicie zamknąć, aby dostosować dopływ światła do swoich potrzeb. W gorące dni będą stanowiły zaporę dla promieni przynosząc ulgę od upału, a nocą podczas snu lub odpoczynku zapewnią ciszę oraz zaciemnią sypialnię. Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową barierę oraz pełnią funkcję izolacyjną, która pomoże w utrzymaniu stabilnej temperatury wewnątrz pomieszczenia.

 

 

Dostępne modele rolet zewnętrznych Roto

Zewnętrzna roleta elektryczna Roto jest wyposażona w podwójne, solidne aluminiowe lamele, które gwarantują pełne zaciemnienie pomieszczenia i skuteczną ochronę przed nadmiernym ciepłem. Roletą można łatwo sterować za pomocą pilota lub manualnie, posiada zasilanie elektryczne lub solarne.

Markiza zewnętrzna Screen to szybka i skuteczna opcja chroniąca przed wnikaniem ciepła z zewnątrz. Składa się z przejrzystej tkaniny, którą zawiesza się na zewnątrz okna dachowego. Markiza nie tylko chroni przed nadmiernym ciepłem, ale także zapewnia przyjemne naturalne światło w pomieszczeniu oraz możliwość wietrzenia pomieszczenia, nawet przy założonej markizie.

Markiza zewnętrzna sterowana elektrycznie to doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń, w których pożądane jest delikatne, naturalne światło, takich jak salon czy biuro. Zapewnia ochronę przed przegrzewaniem pomieszczeń i jest wykonana z solidnego materiału odpornego na zużycie. Markiza sterowana jest elektrycznie za pomocą pilota lub przełącznika. Dostępna również w opcji zasilanej modułem solarnym.

Zamontowane w oknach dachowych rolety czy markizy zewnętrzne dostarczają wiele korzyści dla użytkownika. Regulują światło, zapewniają izolację termiczną, chronią przed upałem, gwarantują większą prywatność. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Niezależnie od tego, którą osłonę wybierzemy, każda z nich zapewni estetyczny wygląd, doskonałą funkcjonalność oraz komfort użytkowania.

 

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – MILWAUKEE 1-7.04.2024

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – RUUKKI 10-16.06.2024