System dachowy CREATON

0

System dachowy CREATON

Zmienia się architektura naszych domów, a dzięki niej powoli ulega przeobrażeniom polski krajobraz. Ten pozytywny proces jest rezultatem rosnących wymagań inwestorów, coraz lepszych projektów, dostępu do nowoczesnych materiałów i technologii.

 

Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a także elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. Stromy, na przykład wielospadowy, płaski, naczółkowy lub mansardowy – wybór zależy od wielu czynników, między innymi od wytycznych projektowych, rodzaju pokrycia, funkcji użytkowych poddasza i wreszcie kosztów realizacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję pod jakim dachem chcemy zamieszkać, warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy zaspokajający potrzeby współczesnego odbiorcy.

 

Na sztuce kreowania dachów znają się, jak nikt inny, fachowcy z firmy CREATON Polska. Dzięki  ich wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnej technologii na rynku co roku pojawia się kilkadziesiąt modeli ekskluzywnych dachówek ceramicznych dostępnych w szerokiej palecie barw wraz z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Aby dach był piękny, szczelny i bezpieczny ważny jest nie tylko rodzaj, wielkość i kształt dachówki podstawowej oraz sposób krycia, ale także oryginalne dodatki, które często nadają połaciom niepowtarzalny charakter. System dachowy CREATON zapewnia dachom wszystko co niezbędne, od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie – pozwala stworzyć piękną, harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej estetyce.

 

Akcesoria dachowe możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Są to:  ceramiczne dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy,  folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Wyróżnia je jakość, trwałość potwierdzona certyfikatami i różnorodność – są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych z oferty producenta: od holenderki płaskiej, na przykład z kolekcji TITANIA, PREMION czy FUTURA, po marsylkę, esówkę, karpiówkę czy dachówkę specjalną ROMANO lub ANTICO. Rozbudowany asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów dachówek tłoczonych lub płaskich, wzbogacony o odpowiadające danej kolekcji akcesoria daje możliwość kompleksowego wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci, stylu architektury, etc.

 

 

A oto niektóre z funkcjonalnych zastosowań. Dach ceramiczny jest nadal jednym z najpiękniejszych i najbardziej cenionych pokryć, dlatego dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się montaż wyłącznie ceramicznych dodatków, takich jak dachówka kalenicowa wentylacyjna oraz system mocowania gąsiorów FIRSTFIX. Ten estetyczny duet będzie również gwarancją niezawodności i trwałości dachu, której nie zapewnią taśmy z tworzyw sztucznych. Rolą dachówek kalenicowych jest optymalna wentylacja połaci i dzięki konstrukcji spoilera, zmniejszenie siły wiatru podczas wichury. FIRSTFIX umożliwia tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności użycia wsporników. W skali wydatków związanych z budową domu dach jest jedną z najdroższych inwestycji, dlatego warto zastanowić się nad ekonomiczną stroną przedsięwzięcia. System dachowy CREATON został tak opracowany, aby bez oszczędzania na jakości zapewnić jak najdłuższą żywotność produktu i korzystne cenowo rozwiązania. Dobrym przykładem jest dostosowanie grubości folii UNO, DUO, TRIO I QUATTRO do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki. Folie dachowe CREATON zapewniają duże bezpieczeństwo nawet przy małych kątach nachylenia, dzięki czemu pozwalają zminimalizować koszty konstrukcji dachu.

 

 

Bezpieczeństwo, ekonomiczny wymiar i estetyka to nie wszystko. Aby dach chronił i służył nam przez lata zależy to od  rozwiązań systemowych, ale w równym stopniu od doświadczenia dekarzy i cieśli. Powierzając budowę autoryzowanym wykonawcom będziemy mieć gwarancję najwyższej jakości  i cieszyć się perfekcyjnym wykonaniem.

 

SPRAWDŹ OFERTĘ MARKI CREATON TUTAJ >>

 

 

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
Roto_Roleta zaciemniajaca

Ochrona przeciwsłoneczna z Roletami wewnętrznymi Roto 

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – KOMA 20-26.05.2024