Thermano – uniwersalna termoizolacja
Ogólna wiedza na temat materiałów ociepleniowych w Polsce opiera się w dużym stopniu na stereotypach. „Styropian na ściany, a wełna na dach” – to klasyka – zresztą taka sama jak pokutujące od kilku dekad stwierdzenie „dach i ściana muszą oddychać”. Na szczęście popularność płyt termoizolacyjnych PIR wciąż na naszym rynku rośnie, a wiedza na ich temat jest coraz większa. Duże zainteresowanie dotyczy w tym względzie również płyt Thermano.
Thermano w systemie nakrokwiowym
Montaż nakrokwiowy jest w naszej strefie klimatycznej najlepszym z rozwiązań. Podobnie, jak w przypadku ścian, również na dachu zalecany jest montaż termoizolacji od strony zewnętrznej, aby cały układ konstrukcyjny odizolować od wahań temperatur dobowych. Montaż nakrokwiowy to doskonałe zabezpieczenie zarówno przed chłodem, jak i wysokimi temperaturami – korzyścią jest znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przypadku, wystarczy min. 125 mm płyty Thermano. Płyty PIR stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały o najwyższej klasie termoizolacyjności A++.
Thermano w systemie podkrokwiowym
Docieplenie montowane od strony poddasza to doskonałe rozwiązanie gdy potrzebna jest dodatkowa warstwa termoizolacji bez konieczności ingerencji w poszycie dachowe. Dlatego jest to najlepszy sposób by szybko, tanio, ale przede wszystkim skutecznie zmniejszyć ilość ciepła, które „ucieka” z budynku. Bardzo niski współczynnik przewodności termicznej lambda płyt pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność termiczną budynku przy wykorzystaniu możliwie cienkiej warstwy docieplenia. Podkrokwiowy system montażu ma dodatkową zaletę. Docieplenie płytami Thermano można zaplanować również w sezonie jesiennym i zimowym.
Thermano w systemie mieszanym
Płyty Thermano z uwagi na bardzo łatwą obróbkę idealnie nadają się również do montażu między krokwiami. Zaletą Thermano w takim układzie jest brak jakiegokolwiek ryzyka obwieszenia się, czy obsunięcia termoizolacji, pojawienia się w niej kondensatu pary wodnej. Oczywiście montaż termoizolacji międzykrokwiowy nie powinien występować wyłącznie w wersji samodzielnej. Dlatego należy termoizolację międzykrokwiową połączyć z podkrokwiową lub nakrokwiową, aby w efekcie uzyskać układ mieszany.
Thermano na dachu płaskim
Thermano idealnie nadaje się do ocieplenia dachu płaskiego w budynkach nowych i remontowanych. Produkt ten, to również znakomita izolacja dla dachów balastowych i zielonych. Płyty przystosowane są do montażu na wszystkich podłożach nośnych, m.in. na: krokwiach, blasze trapezowej lub stropie betonowym. Montaż płyt do ocieplenia dachu jest szybki, prosty i czysty. Thermano idealnie nadaje się do montażu na blasze trapezowej lub stropie żelbetowym i innych nośnych podłożach dachu płaskiego. Dodatkową zaletą jest kompatybilność z różnego rodzaju paroizolacjami (folia PE, folia aluminiowa, papa dachowa) i hydroizolacjami, w tym: membranami termozgrzewalnymi wrażliwymi na punktowe działanie ognia.
Dach zielony
Thermano jest też coraz częściej stosowane przy dachach zielonych. Przede wszystkim dlatego, że jest to idealna izolacja dachów zielonych w systemie tradycyjnym, zarówno ekstensywnym (mchy, porosty, zioła, trawy), jak i intensywnym (krzewy, drzewka, drzewa). W tym wypadku bardzo duże znaczenie ma mniejsza grubość izolacji oraz niewielka gęstość materiału, z którego wykonane są płyty. Zmniejszają one ogólną masę dachu, co przekłada się na możliwość redukcji kosztów konstrukcji nośnej do 15-20%.
Thermano jako docieplenie ścian
Thermano idealnie nadaje się jako warstwa termoizolacyjna do izolacji ścian trójwarstwowych oraz ocieplenia ścian fundamentowych budynków nowych i modernizowanych. Materiał, ze względu na swoje właściwości mechaniczne, termiczne i odporność chemiczną, idealnie nadaje się jako wypełnienie ściany trójwarstwowej gdzie warstwy nośna i elewacyjna stykają się elewacją.
Thermano na posadzce
W przypadku docieplania posadzek z wbudowaną instalacją grzewczą, montaż płyt PIR znacznie redukuje straty ciepła bezpośrednio przy źródle ogrzewania. Ponadto znacznie podwyższa wydajność ogrzewania podłogowego. Montaż Thermano na posadzce wypełnia zasadę pełnej termoizolacji – od dachu, aż po podłogę. Jak w przypadku pozostałych aplikacji Thermano, również przy tym zastosowaniu montaż jest bardzo szybki.
ZAPYTAJ O THERMANO W PUNKTACH PHD