NASI DOSTAWCY BLACHODACHÓWEK Z POSYPKĄ:

Blachodachówka z posypką

Producenci blachodachówek rozszerzają swój asortyment blach z posypką. Są one doskonalą alternatywą dla dachówek, a w dodatku są nieco tańsze. Mogą być przydatne nie tylko osobom, które nie są zdecydowane na tradycyjną dachówkę, ale także w przypadku, gdy konstrukcja dachu nie pozwala zamontować dachówki ceramicznej. To także produkt dopasowany do potrzeb klientów, chcących uzyskać znacznie trwalsze pokrycie dachowe, niż te, wykonane z blachodachówki.

Blachodachówka jest w gronie najbardziej popularnych pokryć dachowych a jedną z jej odmian jest blachodachówka z posypką ceramiczną.
Ten rodzaj blachodachówki różni się nieco od zwykłej blachy dachowej. Jest ona zdecydowanie cięższa, znacznie wytrzymalsza, ale też droższa. Ten rodzaj blachy jest bardzo wytrzymały na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Jest ona zdecydowanie lepsza od zwykłej blachodachówki.
Posypka stosowana do produkcji podnosi znacznie parametry blachodachówki. Pozawala dobrze wytłumić szum deszczu i chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Ten rodzaj pokrycia dachowego można stosować zarówno do nowych jak remontowanych budynków a przy tym nie trzeba usuwać starego pokrycia.

 

blachodachówka z posypką GERARD

Zalety blach z posypką

Blachodachówka z posypką ma dwie podstawowe zalety – wytrzymałość oraz wygląd. Imituje pokrycia z tradycyjnej dachówki ceramicznej. Dla wielu osób nie ma pokrycia dachowego, które mogłoby z powodzeniem zastąpić ceramikę. Jednak w przypadku blach z posypką efekt jest naprawdę imponujący. Dla laika blacha na dach z posypką, imitująca pokrycie ceramiczne, jest praktycznie nie do odróżnienia od dachówek. Pokrycie dachowe wykonane z blachodachówek z posypką zapewnia wysoką estetykę dachu, podobnie jak w przypadku tradycyjnej dachówki. Takie pokrycie jest przy tym tańsze, a także lżejsze, dzięki czemu można je stosować na więźbach delikatniejszych, niż te, wymagane przy kryciu dachówką.

Zwiększona wytrzymałość

 

Blachodachówka z posypką to także alternatywa dla zwykłej blachodachówki. Przede wszystkim wariant z posypką jest znacznie wytrzymalszy. Do jego produkcji stosuje się ocynkowaną termicznie blachę stalową. Dodatkowo jest ona wzmacniana dwiema warstwami ochronnymi – akrylową oraz epoksydową. Blacha jest następnie kryta z wierzchu posypką mineralną, a także zabezpieczana warstwą lakieru. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko zwiększoną odporność na działanie czynników atmosferycznych, ale również procesy starzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Ma to jednak swój skutek z znacznym wzroście ciężaru. Choć pokrycie wykonane z blachodachówki z posypką jest lżejsze niż ceramika, to jednak znacznie przekracza ciężar pokrycia dachowego ze zwykłej blachodachówki. Blachodachówka z posypką jest także droższa od blachodachówki, jednak w zamian zyskujemy produkt znacznie wytrzymalszy, który trudno jest odróżnić od zwykłej dachówki.

Pełny asortyment

Blachodachówka z posypką może zastępować nie tylko pokrycia z ceramiki. Producenci oferują warianty, które imitują choćby pokrycia wykonane z gontów drewnianych. W tym przypadku efekt jest niemal identyczny, a koszty materiałów oraz układania znacznie niższe. Dodatkowo blachodachówka z posypką nie wymaga tak częstych przeglądów oraz impregnacji, jak pokrycia dachowe z drewnianych gontów.

Ważnym czynnikiem w kontekście pokrywania dachu blachodachówką z posypką jest szeroka dostępność pełnych systemów dachowych, dostosowanych do takiego pokrycia. Nie będziemy więc mieli problemów z dostaniem gąsiora, obróbki kominowej, czy też listwy okapowej, dopasowanej do naszego pokrycia. Walorem takiego pokrycia jest także możliwość jego położenia zarówno na dachu nowym, jak i remontowanym, bez konieczności usuwania poprzedniego pokrycia.