NASI DOSTAWCY BLACH ALUMINIOWYCH I TYTAN CYNKÓW:

Wbrew pozorom, blacha na dachu może pojawić się w różnej formie — od płaskiej, aż po uformowaną na kształt tradycyjnych dachówek. Wszystko zależy od tego, gdzie ją chcemy położyć, jaka jest powierzchnia pokrycia i, oczywiście, jakie fundusze możemy przeznaczyć na wykończenie dachu. Dziś blacha na dach wykonywana jest nie tylko z miedzi i stali, ale też z aluminium lub tytan-cynku. Te ostatnie są wyjątkowo trwałe, dzięki czemu nie muszą być dodatkowo zabezpieczane powłokami zabezpieczającymi przed korozją i czynnikami atmosferycznymi. Pozostałe blachy są już na etapie powstawania pokrywane warstwami zwiększającymi ich trwałość.

Zalety i wady blach aluminiowych

Jako materiał aluminium ma swoje zalety, ale też wady. Jak każdy metal koroduje w kontakcie z tlenem, ale korozja jest znacznie mniejsza i zatrzymuje się na pewnej grubości. Daje to dużą przewagę w stosunku do stali. Jest za to bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Blachy aluminiowe posiadają powierzchnie gładką lub „młotkowaną”. Z aluminium wykonuje się blachy płaskie, trapezowe, blachodachówki i płytki dachowe.

system dachowy PREFA

Blacha tytan–cynk – zalety i wady

Blacha tytanowo cynkowa jest bardzo trwała, ale posiada też inne zalety. Nie wymaga zabiegów konserwacyjnych ani pielęgnacyjnych. Blachę wystarczy czasami oczyścić z kurzu i umyć wodą.

Gwarancja na blachy tytan-cynk jest określona średnio na 40 lat, ale ich żywotność jest około trzykrotnie wyższa. Dzieje się tak dlatego, że pod wpływem działania czynników atmosferycznych pokrywają się oną naturalną warstwą ochronną co przekłada się na bardzo długą trwałość. Warstwa patyny, która nadaje blasze zielonkawy odcień, zabezpiecza dach przed korozją i eliminuje konieczność pielęgnacji oraz konserwacji materiału.