NASI DOSTAWCY FOTOWOLTAIKI:

Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii ze słońca. Jest to najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny za pomocą paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika na stałe wpisała się do branży dachowej. Dach jest najlepszym miejscem dla paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika a środowisko

Głównym źródłem energii elektrycznej w Polsce są elektrownie węglowe. Wykorzystuje się w nich węgiel, który po spalaniu wytwarza szkodliwe gazy, które codziennie wdychamy. Zasoby węgla z roku na rok maleją a im bardziej będą się one kurczyły, tym dotkliwsze będą podwyżki cen prądu. Stąd coraz to większe zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii (OZE), które korzystają z surowców odnawialnych.

Elementem OZE jest fotowoltaika, a więc nic innego jak gałąź nauki, która łączy wytwarzanie energii elektrycznej i promieniowanie słoneczne. Osoby, które posiadają instalację fotowoltaiczną mogą produkować własny ekologiczny prąd a dodatkowo oszczędzać.

instalacja fotowoltaiczna ATUM ENERGY

Instalacja fotowoltaiczna

Na instalacje fotowoltaiczną składa się kilka części. Najpopularniejszym elementem są oczywiście panele, które są najbardziej charakterystycznym składnikiem całej instalacji.

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą następujące elementy:

  • panele fotowoltaiczne (panele słoneczne) – składają się z ogniw fotowoltaicznych, których zadaniem jest przekształcenie energii słonecznej w prąd stały,
  • falownik – jest to urządzenie, które zamienia prąd stały w prąd zmienny, czyli ten potrzebny do zasilenia urządzeń w naszych domostwach,
  • licznik dwukierunkowy – mierzy przepływ prądu i umożliwia rozliczenie ilości wyprodukowanej przez nas energii i tej pobranej.