Ceramiczne kominki dachowe – skuteczna wentylacja i odpowietrzanie instalacji sanitarnej

ceramiczne-kominki-dachowe-creaton_01
0

Kominki dachowe są istotną częścią systemu wentylacji pomieszczeń lub odpowietrzania instalacji sanitarnych w domu. Odpowiednio zaprojektowany pozwala uniknąć najbardziej dotkliwych problemów, jakie może powodować długo utrzymująca się wilgoć.

Skuteczna wentylacja oraz odpowietrzenie instalacji sanitarnej są niezwykle istotnymi kwestiami dla każdego inwestora. To właśnie one gwarantują, iż w pomieszczeniach używanych na co dzień nie zgromadzi się szkodliwy dla konstrukcji budynku oraz wyposażenia nadmiar pary wodnej. Co ważniejsze, prawidłowy obieg powietrza jest nierozerwalnie powiązany ze zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem mieszkańców domu. Dlatego też wybierając instalacje odpowiadające za wentylację, powinniśmy postawić na sprawdzone produkty najwyższej jakości.


Dobry ceramiczny kominek dachowy powinien cechować się:

  • Spójnością pod względem kształtu, kolorystyki i powierzchni z dachówką podstawową
  • Skuteczną wentylacją pomieszczeń / odpowietrzaniem instalacji sanitarnej
  • Dużą wytrzymałością i odpornością na działanie promieni UV i mrozu
  • Szczelnością zapewniającą ochronę konstrukcji nośnej dachu

 

Przykładem takiego rozwiązania może być gama ceramicznych kominków SIGNUM marki CREATON. W skład kompleksowego systemu dachowego wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki o różnych średnicach: Ø 100 mm, Ø 125 mm, Ø 150 mm a nawet Ø 200 mm. To

pozwala na dużą swobodę podczas planowania skutecznej wentylacji pomieszczeń oraz odpowietrzania instalacji sanitarnej.

Dostępne wyposażenie montażowe umożliwia łatwą instalację całego systemu bez konieczności stosowania dodatkowych komponentów. W przeciwieństwie do tanich rozwiązań z tworzywa sztucznego, ceramiczne akcesoria SIGNUM imponują swoją długowiecznością, trwałością kolorów i szlachetnym wyglądem. Jest to niezmienne nawet po wielu latach eksploatacji.

Każda dachówka ceramiczna w ofercie posiada dedykowane kominki wentylacyjne i odpowietrzające.

Tak więc kominek dla dachówki płaskiej SIMPLA będzie spójny pod względem wyglądu z dachówką podstawową oraz pozostałymi dachówkami funkcyjnymi, podobnie w przypadku modeli profilowanych, np. dla dachówki holenderki płaskiej PREMION.

  • Pierwsze z nich – kominki odpowietrzające – o rozmiarze Ø 100 mm lub Ø 125 mm, umożliwiają usuwanie gazów kanałowych, odpowietrzenie instalacji sanitarnych oraz wyrównywanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych do odpowiedniego poziomu, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tych instalacji.

  • Inną rolę pełnią kominki wentylacyjne (Ø 150 mm) stanowiące końcowy element systemu wentylacyjnego konkretnych pomieszczeń – łazienki, kuchni czy garażu.
    To dzięki nim możliwa jest właściwa cyrkulacja powietrza pomiędzy budynkiem, a jego otoczeniem.

 

 

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń nie tylko ochroni budynek przed szkodliwym wpływem wilgoci, ale ma także bezpośredni wpływ na nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Pragnąc zadbać w tym zakresie zarówno o nasze zdrowie, jak i dom, powinniśmy wybierać rozwiązania w pełni skuteczne i wydajne. Nie warto więc na tym polu szukać oszczędności – stawką jest bowiem przede wszystkim nasze zdrowie, a także czas i pieniądze zainwestowane w dom.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
creaton_najwazniejsze_czesci_dachu_01

Jaka rolę na dachu spełniają łaty?

Roto_Roleta zaciemniajaca

Ochrona przeciwsłoneczna z Roletami wewnętrznymi Roto