Dlaczego warto zastosować oryginalne klamry podczas montażu dachówek płaskich?

PRO_PROS_FUTURA-2020.indd
0

Dachówki płaskie, ze względu na swój kształt, wymagają zastosowania podczas montażu odpowiednich klamer. Płytsze zazwyczaj zakładki wymagają zastosowania cieńszych, specjalnie wyprofilowanych klamer mocujących.

Wszystkie klamry dla dachówek płaskich z oferty marki CREATON są specjalnie ukształtowane i nieco cieńsze niż tradycyjne, powszechnie dostępne na rynku. Wykonane są w ten sposób, by ich zakończenia „chowały się” w wycięciach bocznych zamka dachówki.

Dzięki temu mocowanie kolejnej nie skutkuje jej odstawaniem. W ofercie marki CREATON znajdziemy oryginalne klamry wbijane, dedykowane dachówkom SIMPLA i KAPSTADT, jak i wyjątkowo szybkie w montażu – podwieszane, dla dachówki SIMPLA:

  • Klamra wbijana, wykonana z wysokiej jakości stopu cynku i aluminium stosownych m.in. do produkcji panewek łożysk ślizgowych, ma bardzo wysoką wytrzymałość i odporność na rdzę. Posiada spłaszczone zakończenie idealnie dopasowane do wycięcia bocznego zamka dachówki. Dzięki ostremu zakończeniu z odpowiednio ukształtowanymi wypustkami, łatwo wbija się ją w łatę, uzyskując trwałe połączenie, bez obawy, że się wysunie.

  • Klamrę podwieszaną wykonano z mocnej i elastycznej stali kwasoodpornej o zredukowanym przekroju. Cienkie, wyprofilowane zakończenie, podobnie jak w przypadku klamry wbijanej, nie powoduje unoszenia się kolejnej dachówki. Dokładnie tak samo pasuje do wycięcia bocznego zamka. Właściwie zaprojektowany drugi koniec daje pewność stabilnego mocowania poprzez mocne zahaczenie o łatę dachową.

 

 

Dobrze dobrane rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo, trwałość i wysokie walory estetyczne połaci. Dzięki zastosowaniu oryginalnych klamer wbijanych lub podwieszanych możemy mieć pewność, że wszystkie dachówki płaskie będą zamocowane równo i precyzyjnie.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
jak-zbudowany-jest-dach-02

Jak zbudowany jest dach?

Blachodachówka modułowa, która pobudza wyobraźnię