VELUX

Sprawdź produkty VELUX

Polecane przed PHD

Zaproś światło do swojego domu

Oszczędność energii, ciepło i dostęp do naturalnego oświetlenia
– wybierz okna i wyposażeniedo okien dachowych VELUX!

Spokój pod wspólnym dachem

Chcesz stworzyć poddasze dla wszystkich domowników? Jednym z ważniejszych elementów jest znalezienie odpowiedniego okna. Sprawdź, co możesz znaleźć w ofercie VELUX.

Nowa oferta okien trzyszybowych VELUX

Poznaj nową ofertę okien trzyszybowych VELUX wyposażoną w zestaw korzyści, dotąd dostępny wyłącznie w produktach premium. Teraz więcej ciszy, więcej przejrzystego widoku i więcej oszczędności na rachunkach możesz zyskać kupując, atrakcyjne cenowo, trzyszybowe okna VELUX. Zapewnij sobie i swoim bliskim komfort przyszłości!

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX

Planujesz urządzić kuchnię lub łazienkę na poddaszu? Drewniano-poliuretanowe okna VELUX będą doskonałym wyborem, ponieważ są odporne na wilgoć i wyjątkowo trwałe. Drewniany rdzeń pokrywa gruba, jednolita powłoka poliuretanowa, co zapewnia gładkie naroża bez widocznych połączeń. Drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX występują w trzech segmentach: Standard, Standard Plus i Premium. We wszystkich produktach zastosowano konstrukcję ThermoTechnology™, zapewniającą doskonałe parametry izolacyjne.

VELUX

Grupa VELUX wraz z zależnymi od niej spółkami jest największym producentem okien w kraju. Siedziba główna spółki znajduje się w Danii w mieście Horsholm. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1941 roku i od samego początku specjalizuje się w produkcji okien dachowych, świetlików, okien do płaskiego dachu, systemów rolet i żaluzji, a także rozwiązań typu Smart Home. Do tego liczne elementy montażowe. W naszej ofercie znajdziesz dachowe okna VELUX oraz inne produkty tej marki.

Historia firmy VELUX

Marka VELUX jest obecna w Polsce od 1990 roku. Polskie oddziały wypracowują 20% całej wartości eksportu holdingu. Świadczy to o powszechnym uznaniu dla okien VELUX i najwyższej jakości produkcji. Koncern zatrudnia ponad 4 tysiące osób w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach. Aby utrzymać swoją pozycję, firma nieustannie inwestuje w nowe technologie. Tylko w ciągu ubiegłych 10 lat w rozwój linii produkcyjnych i nowatorskich rozwiązań stosowanych w Polskich fabrykach zainwestowano kwotę ponad 900 milionów złotych. Inwestycje objęły modernizację fabryki, wymianę parku maszynowego oraz poprawę efektywności energetycznej i redukcji emisji CO2. Polskie fabryki VELUX oferują ponad 500 rodzajów produktów i rocznie produkują ponad 650 tysięcy najwyższej jakości okien dachowych.

Aktywność społeczna firmy VELUX

Firma to nie tylko okna dachowe VELUX i gospodarka, ale także liczne działania prospołeczne i ekologiczne. Spółka deklaruje chęć przyjęcia społecznej odpowiedzialności i co dwa lata publikuje raport CSR zgodnie z wytycznymi GRI Standards poziom Core, który oparty jest na czterech filarach – Pracownicy, Gospodarka, Społeczeństwo i Środowisko. Zgodnie z koncepcją Przedsiębiorstwa Modelowego, firma traktuje swoich pracowników lepiej niż większość korporacji, promuje wysoką, skandynawską kulturę pracy i deklaruje zatrudnianie większej ilości kobiet. Wspiera także potrzeby swoich pracowników w ramach Fundacji Pracowniczej. W ramach wsparcia gospodarki VELUX dąży do maksymalizacji wartości produkcji i eksportu. Poprzez oferowanie transparentnych warunków handlowych i uczciwych praktyk rynkowych chce być postrzegana jako godny zaufania partner w interesach. Wspierając społeczeństwo, VELUX wspiera polskie szkolnictwo poprzez finansowanie grantów oraz edukuje swoich odbiorców w zakresie zrównoważonego budownictwa. W latach 1991-2019 udzielono aż 332 granty na rzecz społeczności lokalnych. W swojej polityce środowiskowej firma skupia się na zrównoważonym zużyciu energii i wody i dąży do jak największej produkcji z wykorzystaniem drewna pochodzącego z certyfikowanych upraw. Prowadzi też gospodarkę obiegu zamkniętego, wykorzystując ponownie aż 97% odpadów.

Czym wyróżnia się okno dachowe VELUX?

Okna dachowe VELUX produkowane są w trzech segmentach – Standard, Standard Plus oraz Premium. Każdy z nich opiera się na nieco innych rozwiązaniach. Możesz też wybierać między dwoma systemami otwierania – górnym i dolnym, w zależności od Twoich preferencji.

Okno dachowe VELUX Standard

Oferują najlepszą relację ceny do jakości. Są dwukomorowe, a producent umożliwia dokupienie do nich pakietu trzyszybowego. Rama okienna wykonana jest z wysokiej jakości impregnowanego i lakierowanego drewna. Technologia zintegrowanej wentylacji umożliwia dopływ powietrza do pomieszczenia pomimo zamkniętego okna. Zastosowanie rozwiązania Thermo Technology poprawia komfort termiczny domu i minimalizuje straty nagromadzonego ciepła.

Okno dachowe VELUX Standard Plus

To rozwiązanie gwarantuje idealnie przejrzyste szyby i komfortowe warunki mieszkalne. Sprawdza się zarówno w sypialni, pokoju do nauki, jak i biurze. Model ten łączą w sobie pełną funkcjonalność modelu Standard poszerzoną o dodatkowe rozwiązania. Wyróżniają się lepszą redukcją hałasu zewnętrznego oraz szumu deszczu. Dodatkowo są pokryte powłoką antyzmywalną, która ułatwia utrzymanie okien w czystości.

Okno dachowe VELUX Premium

Okna VELUX Premium to najwyższy standard w ofercie producenta. Znajdziesz tutaj unikalne rozwiązania, które poprawią komfort korzystania z każdego pomieszczenia, ale także nowoczesne, eleganckie wzornictwo, które dopasujesz do każdego stylu budynku. Produkty z tej kategorii wyróżniają się lepszą ochroną przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, bezpieczną konstrukcją (szkło klejone od wewnątrz) oraz zastosowaniem dodatkowej uszczelki, która poprawia parametry techniczne okien. Potrójna szyba z wtłoczonym pomiędzy poszczególne warstwy argonem minimalizuje straty ciepła, a powłoka antyroszeniowa przyspiesza samoczyszczenie szyb i sprawia, że mniej parują.

Systemy dachowe VELUX

Okna VELUX są także dostosowane do montażu w dużych i przestronnych wnętrzach. Wybierając zestawy okien dachowych, zyskujesz:

  • więcej światła dziennego, które wpada przez szyby i ułatwia codzienne funkcjonowanie,
  • wizualna przestronność wnętrza, które jest lepiej doświetlone i przez to wydaje się większe,
  • zjawiskowy panoramiczny widok np. na ogród znajdujący się za domem.

Okna VELUX połączysz w systemy składające się z dwóch lub nawet czterech elementów. W nowoczesnym budownictwie świetnie będzie prezentował się także zestaw kolankowy lub balkon dachowy, który wprowadzi do Twojego salonu jeszcze więcej życia i światła. Możesz też zdecydować się a unikalny system okna balkonowego, które będzie służyło Ci jednocześnie jako wyjście na taras.

Pozostał produkty firmy VELUX

W ofercie VELUX znajdziesz bogaty wybór okien płaskich, które pozwolą Ci doświetlić pokój, kuchnię lub łazienkę, gdy nie możesz postawić na montaż standardowego okna dachowego. W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród:

  • modułów szklanych sferycznych lub płaskich,
  • świetlików dachowych,
  • okien nieotwieranych,
  • okien oddymiających i wyłazowych,
  • kopuł, czyli innowacyjnego wykończenia okna do płaskiego dachu.

Antywłamaniowe okna dachowe VELUX

Oferta VELUX obejmuje także okna antywłamaniowe. Choć próba dostania się do wnętrza akurat z poziomu okna w dachu zdarza się rzadko, nigdy nie możesz jej wykluczyć. Dlatego firma VELUX opracowała okno spełniające wymogi klasy II dla stolarki antywłamaniowej. Klasa szyby to P4A, czyli ochronne szkło laminowane. Jej wytrzymałość jest tak duża, że w testach z powodzeniem stosuje się stalową kulę o masie 4,1 kg zrzucaną trzykrotnie z rzędu bezpośrednio na szkło z wysokości 9 metrów. Zawiera ono dodatkowe blokady, śruby chroniące konstrukcję okna, wzmocnienie zawiasów oraz zabezpieczenie przed demontażem. Z takim pakietem dodatkowych funkcji możesz spać spokojnie!

Ponadprzeciętne wyciszanie deszczu

Okna VELUX, które są wyposażone w pakiet wyciszania deszczu redukują hałas powodowany przez spadające krople wody o Rw=7dB. Dla naszego ucha jest to równoznaczne z obniżeniem intensywności dźwięku o połowę! Te produkty wyróżniają się też rewelacyjnym poziomem dźwiękochłonności (aż 37dB według normy ISO 717-1). Oznacza to, że ograniczają do minimum wszystkie hałasy dobiegające z zewnątrz (np. dźwięk przejeżdżających samochodów). Wybór okna wyciszającego jest szczególnie istotny, kiedy mieszkasz w hałaśliwej okolicy, np. w centrum dużego miasta lub blisko linii kolejowej.

Rozwiązania Smart w oknach VELUX

Wybrane modele okien dachowych VELUX mogą być też obsługiwane z poziomu aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Seria Integra pozwala na ich otwieranie i zamykanie także za pomocą przycisków zamontowanych na ścianie. Teraz okno możesz regulować dotykiem jednego przycisku. Producent poszedł jednak o krok dalej i przewidział w produktach czujnik deszczu. Po wykryciu spadających kropel wody okna zamkną się samoczynnie. Zapomniałeś sprawdzić okna przed wyjściem z domu, a właśnie zaczęło padać? Teraz system zajmie się tym za Ciebie! Oferta VELUX jest niezwykle bogata. Znajdziesz w niej kilka grup produktów, które dodatkowo możesz personalizować tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom. Bez trudu znajdziesz stolarkę, która sprawdzi się w dziecięcym pokoju, salonie i kuchni. Postaw na parametry, które są dla ciebie najważniejsze i zadbaj o komfort życia swój oraz tych, których kochasz. Jeżeli nie możesz się zdecydować, które okna dachowe VELUX będą najlepszym rozwiązaniem, skontaktuj się z nami! Dopasujemy dla Ciebie produkty z katalogu producenta tak, abyś był zadowolony!