Trwała dachówka cementowa

0

Trwała dachówka cementowa

Wiele sposobów na pokrycie

Sposobów na pokrycie dachu jest  tak wiele, że niełatwo się zdecydować na jedno rozwiązanie. Zazwyczaj w momencie decyzyjnym ostatecznym czynnikiem rozstrzygającym staje się cena. Z tego też powodu, zamiast tradycyjnej dachówki ceramicznej, budujący dom często wybierają dachówki cementowe.

Dachówka cementowa od lat konkuruje na polskim rynku z dachówkami ceramicznymi, blachą na dach i kolorowymi gontami bitumicznymi. Konkuruje  trwałością, ale także bardzo często ceną. Jednocześnie producenci nie zapominają również o estetyce. Pokryta jest ona lakierem z tzw. wybłyszczaczem (specjalny rodzaj żywicy), co tworzy niepowtarzalny efekt mokrego dachu o intensywnej i nasyconej barwie. Dachówka ta odporna jest na promieniowanie UV oraz mróz, kwaśne deszcze, ptasie odchody.

 

Właściwości

Dachówki cementowe charakteryzuje zdolność do tłumienia hałasu związanego z opadami deszczu. To istotny argument, zwłaszcza kiedy zamierzamy wykorzystać pomieszczenia na poddaszu jako sypialnie. Kolejną zaletą jest swobodne poddawanie się ruchom wywołanymi zmianami temperatury, czyli przy dachu występuje brak efektu kurczenia i rozszerzania się materiału.  Powierzchnia dachówek cementowych charakteryzuje się ponadto dużą gładkością i szczelnością, trwałą kolorystyką i mniejszą podatnością na zabrudzenia.

Nachylenie dachu

Dachówkę cementową można stosować do krycia dachów o kącie nachylenia połaci powyżej 15º (zalecany 22º – 60º). Najczęściej produkowana jest w kolorach: ceglastym, czerwonym, niebieskim, zielonym, antracytowym, czarnym i brązowym. Dachówki te objęte są 30 – letnią gwarancją na nasiąkliwość i mrozoodporność, pod warunkiem ułożenia zgodnie z technologią.

Źródło: www.dom.pl

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
creaton-polska-top-dekarze-edycja-eksperci-4.0-1095x754

Top Dekarze edycja „EKSPERCI 4.0” – program dla najlepszych dekarzy

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – RUUKKI 10-16.06.2024