Pokrycia dachowe z blachy – stylowa klasyka vs. nowoczesny minimalizm

panele-dachowe-OSKAR
0

Nadchodząca wiosna to najlepszy moment na rozpoczęcie budowy domu. Jeśli na etapie projektu inwestor podjął już decyzję o tym, że chce, aby na więźbie jego dachu znalazło się pokrycie z blachy, ma do rozstrzygnięcia jeszcze jedną ważną kwestię: co konkretnie wybrać? Blachodachówkę czy panele dachowe? Pokrycie klasyczne czy raczej nowoczesne?

Różnorodność pokryć dachowych z blachy jest obecnie bardzo duża, co w prostej linii jest pochodną rosnących i zmieniających się wymagań nabywców. Przedstawiciele firmy Regamet doradzają, które z propozycji oferowanych przez producenta najbardziej zadowolą osoby ceniące styl minimalistyczny, a które będą odpowiadały osobom o nieco bardziej tradycyjnym podejściu do wzornictwa.

Tradycja i elegancja

Dobrą propozycją w klasycznym stylu są blachodachówki o wyraźnie odznaczających się przetłoczeniach, nadające harmonijny wygląd połaci dachowej. Budynek z wykończonym w ten sposób dachem zyskuje nietuzinkowy, a przy tym elegancki charakter.

Nabywcy poszukujący na swój dach tego typu rozwiązań, z oferowanych przez naszą firmę profili wybierają najczęściej Monę PRO lub Petrę PRO. W pierwszym przypadku wysokie przetłoczenie z pojedynczym rowkiem nadaje połaci harmonijną formę, natomiast drugi wariant posiada charakterystyczne, wyraziste potrójne rowkowanie w górnej części fali i dwa delikatniejsze przetłoczenia w dolnej części. Zapewnia to dachowi bardziej dynamiczne oblicze i oryginalny styl – mówi dyrektor ds. sprzedaży hurtowej Regamet, Marcin Kluz.

 

 

Blachodachówka PETRA

 

Nowoczesny minimalizm

Formą pokrycia o zupełnie odmiennym charakterze są panele dachowe, które wiodą prym w innowacyjnym budownictwie w stylu minimalistycznym. Od kilku lat modne są budynki o bryle prostopadłościanu z dwuspadowym, najczęściej bezokapowym dachem. – Tradycyjne panele dachowe (zwane także blachami na rąbek stojący), od wieków wykorzystywane w architekturze, doskonale wpisują się również w charakter nowoczesnych budynków z dachem dwuspadowym – mówi Bartłomiej Ukowski, dyrektor handlowy Regamet. – Są one najbardziej pożądaną postacią pokrycia dachowego na modernistycznych bryłach, gdyż wyglądają niezwykle atrakcyjnie i mają zastosowanie zarówno w przypadku prostych dachów, jak i części elewacji budynków. Jednym z przykładów jest panel Max PRO, który ze względu na szeroki rozstaw rąbków doskonale podkreśla minimalistyczny design współczesnych domów.

 

 

Panele dachowe MAX PRO

 

Jeśli inwestor preferuje nowoczesny wygląd budynku, odpowiednim wyborem mogą być również blachodachówki o prostym, płaskim kształcie. – W ofercie Regamet ogromną popularnością cieszy się blachodachówka Karen PRO, dostępna w wariancie dwu- i czteromodułowym. Jest wyjątkowo płaska i idealnie współgra z nowoczesnymi trendami architektonicznymi, kiedy ma kolor czarny lub grafitowy – dodaje Marcin Kluz.

 

Blachodachówka KAREN

 

Najważniejsza jest jakość

Bez względu na to, jaką estetykę preferuje właściciel domu, zawsze powinien mieć on na uwadze, że pokrycie dachowe musi być najwyższej jakości. Tylko wtedy będzie utrzymywało walory estetyczne i użytkowe przez długie lata. Co to oznacza w przypadku pokryć dachowych z blachy?

Jak tłumaczy Bartłomiej Ukowski, w pierwszej kolejności najważniejsze są parametry wykorzystanej do produkcji blachy, a następnie powłoki, którą jest ona pokrywana. Oba te elementy zapewniają nie tylko podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz również zabezpieczają pokrycie przed oddziaływaniem promieniowania UV czy kwaśnych deszczy. To z kolei zwiększa antykorozyjność i wydłuża trwałość koloru. – Dzięki dobrze dobranej powłoce dach może zyskać ekskluzywne, matowe wykończenie – jak w przypadku powłoki PURTEXT STRONG 300 – lub charakterystyczne i połyskujące – jak w powłoce EXELENT – dodaje przedstawiciel firmy.

Blacha na dach to bardzo duża różnorodność modeli, stylów i kolorystyki, co w połączeniu z najlepszej jakości powłokami gwarantuje trwały efekt estetyczny na długie lata. Jednocześnie producenci tego typu rozwiązań nie ustają w przedstawianiu nabywcom kolejnych propozycji. Wszystko to sprawia, że grono ich nabywców nieustannie się powiększa.

Blachodachówka LIWIA

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
jak-zbudowana-jest-dobra-dachowka-ceramiczna

Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

TYDZIEŃ PRODUCENTA w PHD – RAWLPLUG 15-28.01.2024