Rolety VELUX – rozwiązanie na zimę oraz lato

0

Rolety VELUX – rozwiązanie na zimę oraz lato

Jak zapewnić komfort na poddaszu w chłodniejsze dni? Rozwiązaniem, które znakomicie sprawdzi się o tej porze roku, jest roleta zewnętrzna. Jej montaż jest prosty i szybki, a zapewni nam optymalny komfort termiczny na poddaszu. Roleta będzie nam także doskonale służyć latem – wtedy zatrzyma ciepłe promienie słońca i obniży temperaturę w pomieszczeniu.

 

Jedna roleta zewnętrzna – wiele funkcji

 

Zasada działania rolety zewnętrznej, mimo że dziecinnie prosta, jest niewiarygodnie skuteczna – rolety zewnętrzne VELUX zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby i nagrzeją ją. Dzięki temu, bez względu na porę roku, zapewniają optymalny komfort termiczny na poddaszu. W chłodniejsze, jesienne i zimowe dni poprawiają izolacyjność okna nawet o 27 proc. i zapobiegają stratom ciepła. Z kolei w lecie zatrzymują aż 97 proc. ciepła i tym samym obniżają temperaturę w pomieszczeniu. W ten prosty sposób możemy, więc zaoszczędzić zarówno na ogrzewaniu zimą, jak i na klimatyzacji latem.  Ale to nie wszystko. Jedna roleta posiada wiele przydatnych funkcji, które zamienią poddasze w ciche, przytulne miejsce i pozwolą domownikom poczuć się bezpiecznie i komfortowo. W konstrukcji pancerza rolety zewnętrznej VELUX zastosowano wysokiej jakości, wytrzymałe aluminium, które pozwala zintegrować roletę z dachem. Takie rolety doskonale chronią przed hałasem z zewnętrz, tłumią odgłosy padającego deszczu, zabezpieczają okno podczas trudnych warunków pogodowych oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo Twojego domu. Dodatkowo, roleta umożliwia uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co może być niezwykle przydatne w sypialniach. Co ważne, po jej zamontowaniu, okno nie traci swoich właściwości i funkcjonuje bez żadnych ograniczeń. Możemy je uchylić nawet przy całkowicie lub częściowo zasłoniętej rolecie. Gdy roleta jest zwinięta, okno można również obrócić o 180o, zablokować i umyć szybę zewnętrzną z wewnątrz pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne VELUX, dzięki nowoczesnej konstrukcji i atrakcyjnemu wzornictwu, doskonale harmonizują się z każdym rodzajem pokrycia dachowego, a ich wzornictwo zostało nagrodzone wyróżnieniem RedDot design Award 2012, a także IF Product Design Award 2012. Są dostępne w kolorze grafitowym, idealnie pasującym do zewnętrznego oblachowania okna VELUX.

 

Cechy rolet zewnętrznych VELUX

 • Poprawa izolacyjności okna w zimie nawet o 27 proc.
 • Redukcja temperatury – ochrona przed ciepłem do 97 proc.
 • Prosta instalacja
 • Efekt zaciemnienia
 • Efekt wyciszenia
 • Poprawa bezpieczeństwa
 • Cztery sposoby otwierania: obrotowy (VELUX SHL), manualny na korbkę (VELUX SCL), elektryczny (VELUX SML) i solarny (VELUX SSL) na pilota lub dotykowy panel sterowania.

 

Kiedy zamontować roletę?

Wszystkich, którzy planują zakup rolety zewnętrznej, z pewnością ucieszy fakt, że jej montaż jest szybki i sprawny. W zależności od modelu, do zainstalowania rolety zewnętrznej potrzeba niewiele ponad godzinę. Odwiedź kanał VELUX na YouTube i zobacz, jak poprawnie zamontować roletę zewnętrzną: http://youtu.be/cheRB_702Q0

 

 

Rolety zewnętrzne VELUX dostępne są w czterech wariantach: obrotowymmanualnym obsługiwanym za pomocą korby oraz w wersjach sterowanych pilotem – VELUX SML zasilana elektrycznie i SSL zasilana solarnie. Rolety SSL nie wymagają żadnego dodatkowego źródła zasilania. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi rolety zasilane energią solarną działają i w dzień, i w nocy, niezależnie od zachmurzenia.

Wybierz roletę dopasowaną do Twoich potrzeb: http://www.veluxshop.pl

 

WYBIERZ ROLETĘ ZEWNĘTRZNĄ DLA SIEBIE:

 • Roleta zewnętrzna obrotowa (VELUX SHL) – cena od 1205 zł
 • Roleta zewnętrzna elektryczna (VELUX SML) – cena od 1385 zł
 • Roleta zewnętrzna solarna (VELUX SSL) – cena od 2230zł

Zakup i montaż rolety warto uwzględnić już na etapie projektowania domu. Teoretycznie można zamontować ją w dowolnym momencie, ale musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli decydujemy się na montaż rolety elektrycznej, a wcześniej nie doprowadziliśmy prądu do okna, to czeka nas uszkadzanie ściany i układanie dodatkowych przewodów. Nie będzie to natomiast konieczne w przypadku rolet obsługiwanych manualnie lub zasilanych energią słoneczną.  Jeśli mamy w domu okna zainstalowane jedno nad drugim trzeba pamiętać, by do montażu okien użyć kołnierzy o szerszym rozstawie, inaczej roleta na oknie zainstalowanym poniżej po prostu się nie zmieści.  W związku z tym, lepiej zamontować roletę jednocześnie z oknem do poddaszy.

 

Panel dotykowy

W roletach elektrycznych zarówno zasilanych tradycyjnie, jak i na baterię słoneczną, niezwykłym udogodnieniem jestpanel dotykowy działający na fale radiowe w systemie io-homecontrol®. Roletami można sterować z dowolnego miejsca w domu, mogą być także zintegrowane z innymi instalacjami domowymi, jak brama garażowa czy ogrzewanie.  Piloty w standardzie są dostarczane z oknami elektrycznymi, ale jeśli ich nie mamy, można dokupić je oddzielnie.

 

DODATKOWE AKCESORIA DO ROLET ZEWNĘTRZNYCH:

 • Uniwersalny sterownik elektryczny VELUX INTEGRA® do pięciu produktów (KUX 110) – 480zł
 • Pilot zdalnego sterowania wszystkimi produktami VELUX INTEGRA® (KLR 100) – 600 zł
 • Dotykowy panel sterowania VELUX INTEGRA® (KLR 200) – 750 zł.

 

Rolety zewnętrzne VELUX przetestowaliśmy w najbardziej ekstremalnych warunkach, by mieć pewność, że będą służyły przez lata. Idealnie pasują do okien, gdyż zamawia się je pod jego rozmiar, odczytując symbol okna z jego tabliczki znamionowej. Wybierając produkty VELUX otrzymujesz gwarancję wieloletniego, bezawaryjnego funkcjonowania, a w przypadku problemów, sprawny serwis i doradztwo techniczne.

 

 

Tekst: VELUX Polska Sp. z o.o.

Zobacz pozostałe wpisy
Zobacz wszystkie
Roto_Markiza zewnętrzna Screen

Ochrona cieplna z roletami zewnętrznymi Roto

CREATON_Crearoll_dobra_tasma_podgsiorowa_02

Dobra taśma podgąsiorowa – trwała ochrona kalenicy i naroży dachu